Bookmark and Share

Novinka pro MČR v PS SH ČMS pro rok 2011

Vydáno dne 27. 01. 2011 (5517 x přečteno)

Možnost kvalifikace na MČR v PS 2011 v Ostravě do soutěže jednotlivců na 100 m s překážkami a do disciplíny výstup na věž bez účasti v soutěži družstev.


A) disciplína 100m překážek
Na MČR 2011 do disciplíny běh na 100 m překážek dobrovolných hasičů se lze kvalifikovat i samostatně bez účasti v závodě družstev. Právo startu má nejlepších 15 mužů a 15 žen z průběžného pořadí Českého poháru po jeho čtvrtém závodě tj. po závodě dne 6. 8. 2011 v Kamenci u Poličky.
Uvedené se ale netýká závodníků, kteří postoupili a budou tak startovat na MČR 2011 v soutěži družstev a to jak v kategorii dobrovolných hasičů, tak mezi profesionálními hasiči. Uvolněná místa závodníků, kteří na MČR 2011 budou startovat za  družstva,se nahradí dalšími závodníky v průběžném pořadí. Proto platí, že právo startu bude mít vždy 15 mužů a 15 žen.  Možnost postupu dále neplatí pro ty závodníky, kteří v průběhu roku budou v Českém poháru startovat za   HZS . Pro závodníky platí proto doporučení, aby v Českém poháru startovali po celý rok vždy za své domovské SDH.
 Seznam závodníků, kteří tímto způsobem získají právo startu, bude zveřejněn na webových stránkách www.dh.cz a www.stovky.cz a to po zpracování všech došlých přihlášek družstev, které postoupí na MČR z krajských soutěží. Předpokládaný termín zveřejnění je 12. 8. 2011. Závodník se dále bude řídit propozicemi MČR 2011 – k dispozici budou na www.dh.cz – v sobotu 20. 8. 2011 se dle časového plánu dostaví s vyplněnou přihláškou k prezenci v místě konání závodů.

B) disciplína výstup na věž
Na MČR 2011 bude umožněn start v disciplíně výstup na věž také mužům z řad dobrovolných hasičů bez návaznosti na soutěž družstev profesionálních hasičů. Právo startovat získají jen ti, kteří budou v průběhu roku startovat v Lize ve výstupu na věž a to za  své domovské SDH. Po šestém závodě Ligy tj. dne 5. 8. 2011 v Hradci Králové se tito závodníci vyhodnotí následujícím způsobem:
Závodníkovi se sečtou tři nejlepší celkové výsledné časy z výsledkových listin jednotlivých závodů Ligy. Za celkový výsledný čas v závodě se považuje jeden nejlepší dosažený výkon v základním kole závodu. Nejlepších 15 závodníků – pořadí závodníků od nejnižšího součtu časů - získává právo startu v disciplíně výstup na věž. Uvolněná místa závodníků, kteří na MČR 2011 budou startovat za  družstva HZS se nahradí dalšími závodníky v průběžném pořadí. Proto platí, že právo startu bude mít vždy 15 mužů.
 Seznam závodníků, kteří tímto způsobem získají právo startu, bude zveřejněn na webových stránkách www.dh.cz , www.stovky.cz a www.csps.cz. Předpokládaný termín zveřejnění je 12. 8. 2011. Závodník se dále bude řídit propozicemi MČR 2011 – k dispozici budou na www.dh.cz – v pátek 19. 8. 2011 se dle časového plánu dostaví s vyplněnou přihláškou k prezenci v místě konání závodů.

 


Zdroj: www.dh.cz