Bookmark and Share

Výsledky 7. kola PHL 2009

Vydáno dne 09. 08. 2009 (3248 x přečteno)

Další kolo okresní ligy proběhlo v Rozsedlech. Za krásného počasí si zasoutěžilo celkem 8 ženských týmů a 10 mužských. Neuvěřitelný čas zaběhnul tým Bystřice. Jen tak dál. Gratulujeme ..

Přehoupli jsme se do druhé poloviny ligy a tak to dnes udělám trochu pestřejší. Hodí se to i proto, že 7. kolo PHL se koná premiérově v Rozsedlech na Sušicku. Předešlých šest kol mělo jen jednou stejného vítěze, a to muže z Dehtína. Po jednom vítězství mají domácí Rozsedly, Petrovice, Střeziměř a Bystřice. Pro zisk 10 bodů bylo kromě sportu třeba zaběhnout čas okolo 26 sekund. Nejlepší vítězný nástřik byl 26,15 v Týnci a patřil Petrovicím. Nejhorší pak 26,64 v Habarticích a patřil Rozsedlům. Pro zisk byť jediného bodu to bylo téměř vyrovnané, a to započítávám i sport kdy brali Štěpánovice body s časem 34,08, ale v posledním kole získal, možná nakonec i cenný, bod Dehtín s časem 47,43 v Defurových Lažanech. 8 týmů z první desítky absolvovalo všechny soutěže, ale jen dva z nich dokázali pokaždé bodovat, jedná se o tým Střeziměře, možná i proto je teď na druhém místě, a Hadravy, která opanovává zatím šestou pozici se ztrátou 10 bodů na vedoucí Petrovice. První desítku uzavírají Štěpánovice. U žen to bylo složitější možná i proto, že se častokrát nedostavilo na start ani deset týmů. Bylo by myslím schůdné snížit počet bodovaných míst a tím zohlednit tento nesporný fakt. Do finále také nepostupují v šesti družstvech, ale jen se třemi. V tabulce je mnohem více vidět, že je každý čas a každá účast už sama o sobě úspěchem. Z šesti soutěží se brali body ve čtyřech s jakýmkoliv časem, přičemž v Sušici na sportu bylo dokonce jen 6 týmů. Čas potřebný k zisku 10 bodů se liší o více jak sekundu, oproti kategorii mužů, ale pro názornost nejlepší čas 29,73 dosáhl Dehtín v Habarticích, naopak nejhorší čas 35,04 opět Dehtín v Janovicích. Naopak pro zisk bodů stačil čas 65,88 v Týnci, respektive 78,89 v Janovicích. Nerad bych aby to vyznělo špatně, ale jsou to čistá fakta a názor si udělejte každý sám.Na prvních třech příčkách jsou týmy, které odjezdily zatím celou ligu jsou to tyto: Žihobce (ty nás, ale budou reprezentovat ve sportu v době konání soutěže ve Slavošovicích), Dehtín a Pačejov. Myslím, že uznání zaslouží tým z Rozsedel, protože holky běžely jen polovinu soutěží a jsou přitom na krásném 7 místě. Teď už k samotné soutěži v Rozsedlech. Díky kulminaci s výročím založení sboru v Kuzí nedorazilo moc týmů, ale ti co přijeli neprohloupili. Areál je to velice hezký a přilehlé koupaliště v tomto parném odpoledni lákalo svým osvěžením. Nakonec se zapsalo celkem 18 týmů. Letos poprvé i v mužích brali všichni zúčastnění body. Ženských družstev se sešlo 8. Hned v prvním kole a vlastně i po zbytek soutěže připravil tým Bystřice téma hovoru a spekulací. Kluci se postavili na startovní čáru jako čtvrtí a ve svém útoku zaběhli nevídaný čas 23,30, respektive na levém proudu 22,53. Tímto výkonem jasně opanovali první příčku a začalo se bojovat o zbylých pět míst slibujících finále. Druhý nakonec skončil s odstupem 3,61 vteřin Dehtín. Na bronzovém stupni zakončil svou účast v prvním kole tým Nýrsko 1 se ztrátou dalších 1,69 sekund respektive 5,3 s. Těsně pod stupni vítězů skončil tým domácích borců z Rozsedel. Na krásném pátém místě skončil tým ze Štěpánovic a bylo to letos poprvé pokoření hranice 30 sekund. Poslední postupové místo si vybojovali kluci z Petrovic a časem 30,03. Druhá polovina ligy prostě nachystala plno překvapení a dá se říci, že vše co bylo napsáno nahoře neplatí. Krásnější část ligy opanoval Dehtín s časem těsně nad hranici 30 sekund. Druhé místo získala Hadrava a je to další tým, který dokáže vytrénovat holky tak dobře že strčí do kapsy velkou část startovního pole mužů a to včetně vlastních kluků. Na třetím místě se umístilo Nýrsko. Letos výjimečně postupovalo do finále také 6 družstev žen a tak doplním, že na čtvrtém místě skončila domácí děvčata z Rozsedel, která se ale o nás po celou dobu trvání soutěže vzorně starala ve stánku s občerstvením. Páté místo vybojovaly ženy z nedalekých Žihobec a poslední postupovou příčku získaly ženy z Pačejova. Našim holkám se bohužel nevedlo na sacím vedení a tak skončili na sedmém místě. Další kolo ligy se přesouvá dle názvu do okresního města, ale je to o něco složitější. Bojovat o cenné body a krásné trofeje se totiž bude v Točníku a aby toho nebylo málo tato soutěž se pořádá naším sborem ze Štěpánovic. Doufám, že se nám vydaří stejně hezké počasí jako bylo v Rozsedlech a přijede co možná nejvíce týmů ze všech koutů našeho krásného okresu. Páček váš Krabíček. Jen doplním (buggie) musím do článku pochválit skvělý výkon moderátorky! Klobouk dolů a jen tak dál! Zdravíme SDH Dehtín!