Bookmark and Share

1. kolo PHL Habartice

Vydáno dne 28. 06. 2009 (3278 x přečteno)

1. kolo PHL nás zavedlo do Habartic, perfektně připravenou soutěž pokazilo akorát počasí, ale i přesto byly k vidění krásné výkony. Oproti loňsku se sjelo i hodně týmu. 20 mužů a 10 žen. Překvapením bylo vítězství kluků z Rozsedel, kteří ukázali, že dokáží konkurovat Petrovickému TGV. Mezi ženami excelovali novačky z Dehtína.

První kolo ligy je za námi a myslím si, že můžeme být všichni spokojeni. Vyšlo nám počasí jak jen to šlo a účast byla také dobrá. V číslech to znamená, že se zúčastnilo 30 týmů z toho 20 mužských. Potěšitelná informace je také ta, že 7 sborů se zúčastnilo v obou kategoriích.Do Habartic se prostě lidé naučili jezdit a ví, že se tu pokaždé pořádá zdařilá soutěž. Rozhodčí byli féroví a bylo potěšitelné, že nijak zvlášť nezkoumali soutěžícím vybavení. Na druhou stranu několik soutěžních družstev vyhořelo díky přidaným trestným sekundám, které se bohužel nevyhnuly ani našim týmům. Netradičně se začalo soutěží mužů na což nejsme moc zvyklí při PHL. V prvním kole se nepodařilo mnoha družstvům pokořit hranici 30 sekund, a tak se do finále probojovali i týmy, které měli čas 31,86. Nejlépe se dařilo Rozsedlům s časem 26,64. Bohužel tento čas ve finále již nezopakovali. Na druhém místě se umístili Petrovice, které měli pozměněnou sestavu. Třetí místo zůstalo pro Týnec u Horažďovic. Milým překvapením pro mne bylo čtvrté místo pro sbor dobrovolných hasičů z Tupadel. První kolo se tak úplně nepovedlo kolegům z Dehtína, ale ve finále si toto zaváhání vynahradili krásným druhým místem. Těsně pod postupovými příčkami zůstal sbor ze Střeziměře a to o pouhých 53 setin sekundy. Osmá příčka patřila našemu áčku a oproti minulému týdnu jsme ukázali naši sílu. Na reprezentanty v dorosteneckém mistrovství republiky z Bystřice zbyla devátá příčka.I tak se i s tímto týmem musí i letos počítat. Na posledním bodovaném místě skončil tým z Hadravy. Za zmínku stojí i nemilá událost týmu z Malé Vísky.Tímto bych chtěl popřát brzké uzdravení. U žen to bylo po třetím útoku jasně rozhodnuté. Jako třetí se na start postavily ženy z Dehtína a zaběhly rekordní čas pod 30 sekund, za který by se nemuselo stydět mnoho týmů z mužské soutěže. Výsledný čas 29,73 si budou holky jistě dlouho pamatovat. Druhé místo ukořistily naše dívky ze Štěpánovic s časem 34,75. Na bronzový stupínek se vyhouply dívky z Rozsedel. Kromě žen z Lub v prvním kole ligy bodovaly všechny týmy. Po menší přestávce vypukl finálový boj o cenné trofeje a sud piva pro nejrychlejší útok soutěže. Ve finále se obrátilo pořadí a jako první nastoupily ženy. Bohužel ani jednomu družstvu se nepodařil vylepšit svůj výkon a tak i pořadí skončilo stejně jako v kole prvním. Zato u mužů se děli věci. Bohužel pro Rozsedly ve finále nezopakovali podobný výkon jako v kole prvním, a tak se museli spokojit s bramborovou pozicí. Na stejném, tedy šestém místě, skončil tým Nýrska 2. O stupínek horší umístění čekalo i na muže z Tupadel. S drobným vylepšení času nakonec obsadil Týnec u Horažďovic třetí místo. Skokanem soutěže jak jsem už předestřel byl tým z dehtína, který vylepšil svůj čas o 3,8 sekundy a právem si odvezl pohár za druhé místo s časem 27,68. První místo čekalo jak jsme předpokládali pro tým z Petrovic. Zároveň díky finálovému útoku vyfoukli soudek piva klukům z Rozsedel s nejlepším výkonem dne 25,51. Snad jediná výtka pro kluky z Petrovic na přání nejmenované béčkařky a kapitánky ze Žihobec. Kluci když spí tak do ní nepíchejte a když už tak společně a ne jeden po druhém ?. Další kolo na nás čeká za týden v Sušici, kde proběhne letošní první kolo v požárním sportu. Budu se na vás opět těšit a doufat, že nám počasí vydrží alespoň takové jako tento víkend.